Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czech English French German Hungarian Polish Romanian Russian
 e-mail: biuro@kom-ster.pl tel.  (62) 594 32 96 Mobile: 0 604 933 960

Kompleksowa oferta dla firm oraz klientów indywidualnych
Wszystko do kotłów c.o. w jednym miejscu HURT-DETAL


 

Sterownik "NEGROS" pracuje w kilku stanach pracy , z których najważniejsze dla użytkownika to ROZPALANIE, NADZÓR oraz GRZANIE

ROZPALANIE

W tym stanie pracy sterownik pozostanie tak długo, póki kocioł nie osiągnie temperatury zadanej, ustawionej przez użytkownika. Zalecenia odnośnie regulacji sterownika dotyczące rozpalania ooisano szerzej w innych artykułach w tym dziale.

Podczas rozruchu kotła jeśli juz osiągniemy w trybie ręcznym temperaturę rzędu 40 stopni (na włączonej pompie obiegowej) przełączamy sterownik w tryb automatyczny (procedura rozpalania w innym artykule) Na wyświetlaczu pojawia się napis ROZPALANIE. Oznacza to, że sterownik będzie starał się osiagnąć temperaturę zadaną. W tym stanie pracy należy tak dobrać dawki paliwa (czas podawania) oraz obroty dmuchawy aby temperatura na kotle rosła. Przyjmuje się średni czas wzrostu na poziomie 0.5 stopnia na 2-3 minuty. Jeśli temperatura nie wzrasta należy skontrolować CZAS PODAWANIA oraz OBROTY DMUCHAWY. Podczas stanu rozpalania posługujemy się tylko tymi DWOMA parametrami. Inne funkcje nie są "aktywne" Staramy się utrzymywać odpowieni poziom żaru na głowicy (więcej o poziomie żaru) regulując czas podawania. Obroty dmuchawy regulujemy zaczynając od najniższych (20-30%) i należy zwiększać jeśli temoratura nie wzrasta, Należy pamiętać o tym, że mała moc dmuchawy powoduje niską temperaturę płmienia,. Wysoka moc powoduje wysoką temperaturę spalania, ale większośc ciepła ucieka kominem. Należy znaleźć najlepsze optimum. 

UWAGA: Jeśli sterownik nie osiągnie temperatury przez określony czas przejdzie do stanu CZUWANIA (podajnik i dmuchawa przestana pracować) Proces rozpalania zostanie przerwany. Czas ten jest definiowany za pomocą funkjci CZAS ROZPALANIA w ustawieniach serwisowych. Zalecamy aby czas ten wydłużyć do maksymalnej wartości. Przykładowo jeśli czas ROZPALANIA ustawimy na 2H to będzie to oznaczać, że w ciągu 2H sterownik musi osiągnąć stan NADZÓR. Jeśli nie przejdzie do tego trybu pracy rozpocznie się procedura WYGASZANIA. Proces rozpalania zostanie przerwany. Osiągnięcie NADZORU poduje, że czas rozpalania przestaje być naliczany.

Po osiągnięciu temperatury zadanej sterownik przechodzi do trybu NADZÓR (stan nadzór musi zostać osiągnięty zanim upłynie CZAS ROZPALANIA)

W tym trybie realizowana jest tylko funkcja podtrzymania ognia. Wentylator włącza się cyklicznie zgodnie z CZASEM PRZEDMUCHU (praca dmuchawy) i CZASEM POMIĘDZY PRZEDMUCHAMI (przerwa w pracy dmuchawy) Moc dmuchawy definiujemy za pomoca dunkcji OBROTY W STANIE NADZORU. Paliwo podawane jest w zależności od nastawy funkcji KROTNOŚĆ PODAWANIA. Parametr ten mówi nam o tym, co który przedmuch ma włączyć się ślimak aby podać porcję paliwa. Paliwo podawane będzie tak długo jak ustawiony jest czas przedmuchu.

Przykładowo jeśli czas przedmuchu ustawimy na 30 s. czas pomiędzy przedmuchami na 8 minut a krotność na 3 to wentylator będzie włączał się co 8 minut na 30 sekund a podajnik włączy się co 24 minuty i poda paliwo przez 30 sekund.

Przyjmuje się, że nadzór trrwa średnio 15-20 minut. Im częstsze przedmuchy tym może trwać dłużej. Im krótsze przedmuchu( rzadziej jest podsycany żar) może trwać krócej. Przedmuchy odgrywają istotną rolę zwłaszcza latem, gdy podgrzewany jest tylko zasobnik z ciepłą wodą użytkową. Częste przedmuchy mogą powodować niekontrolowany wzrost temperatury. Należy je wtedy ograniczyć.

Gdy temperatura na kole spadnie poniżej zadanej sterownik przechodzi do stanu GRZANIE. Próg przejścia opóźniony jest o wartość histerezy. Fabryczna nastawa to 2 stopnie. Jeśli np. temperatura zadana ustawiona jest na 50 stopni to stan regulacji rozpocznie się gdy temperatura spadnie do 48 stopni (róznica 2 stopnie=histereza 2 stopnie)

GRZANIE to praktycznie ten sam stan pracy co rozpalanie. Nie jest jednak liczony "CZAS ROZPALANIA" Wentylator w regulcaji pracuje cały czas z obrotami ustawionymi za pomocą funkjci OBROTY DMUCHAWY, podajnik włącza się w cyklach ustawionych za pomocą funkjci CZAS PODAWANIA/CZAS POMIĘDZY PODAWANIEM. Zasady regulacji czasów i obrotów są identyczne jak podczas rozpalania. Należy zwrócić uwagę na poziom żaru na głowicy oraz na obroty dmuchawy. Inne parametry nie są brane pod uwagę.

Przyjmuje się, że temperatura podczas przejścia do regulacji może spać o 4-5 stopni poniżej zadanej. Proces podbijania z powrotem do stanu nadzoru może trwać ok 25-35 minut. To wartości średnie i odpowiadają kotłom o mocy 12-38 KW

Reklama produktu: "ELEKTRONICZNA ZAWLECZKA" Zastąp pękające zawleczki z swoim podajniku !!

Wybierz:

  • WYSYŁKI TOWARÓW



    Sprawdź informacje o sposobie realizacji składanych u nas zamówień. Dokonując zakupów rozważ możliwość skorzystania z bezpłatnej wysyłki. WIĘCEJ
  • NOWOŚCI



    Bądź na bieżąco z nowościami jakie regularnie wprowadzamy do sprzedaży. Sprawdź co już się pojawiło a co obecnie czeka na premierę.  WIĘCEJ
  • CIEKAWE PROMOCJE



    Zapraszamy do działu PROMOCJE. Znajdziesz tutaj ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. WIĘCEJ
  • RZETELNA FIRMA


  • KORZYŚCI ZE STAŁEJ WSPÓŁPRACY



    Prowadzisz działalność gospodarczą? Zajmujesz się produkcją kotłów? Jesteś instalatorem lub prowadzisz sklep/hurtownię z artykułami branży grzewczej? Zapraszamy do współpracy. Zarejestruj się, korzystaj ze specjalnej strefy hurtowej. Zapoznaj się z naszymi cenami i ciekawymi propozycjami jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Rejestracja zajmie kilka minut.  WIĘCEJ

Serwis



Jeśli masz problem z naszym urządzeniem, niezależnie od tego czy jest to sterownik, podajnik czy kocioł zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w tym dziale.

więcej

  • Profesionalna i kompleksowa obsługa
  • Banner dbamy..
sunnyleonesexvideo
© KOM-STER 2012
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio