Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czech English French German Hungarian Polish Romanian Russian
 e-mail: biuro@kom-ster.pl tel.  (62) 594 32 96 Mobile: 0 604 933 960

Kompleksowa oferta dla firm oraz klientów indywidualnych
Wszystko do kotłów c.o. w jednym miejscu HURT-DETAL


 


Sterownik ATOS jest wstępnie skonfigurowany fabrycznie. Nastawy takie są odpowiednie dla większości kotłów. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku sprawdzą się idealnie, i że nie trzeba będzie wprowadzić niezbędnych korekt. Aby dokonać zmian parametrów funkcji należy przez trzy sekundy przytrzymać środkowy przycisk MENU aż do chwili gdy pojawi się symbol pierwszej funkcji. Jeśli chcemy wybrać odpowiednią posługujemy się przyciskami PLUS lub MINUS. Gdy chcemy dokonać zmian zatwierdzamy środkowym przyciskiem i znów przy użyciu przycisków PLUS i MINUS wybieramy odpowiedni parametr. Zmianę akceptujemy przyciskając raz jeszcze przycisk MENU. Opisy każdej z funkcji znajdują się w instrukcji obsługi sterownika. Można ją również pobrać bezpośrednio z naszej strony.

Regulacja odpwiadająca za proces spalania sprowadza się tak naprawdę do ingerencji tylko i wyłącznie w poniższe funkcje. Reszta parametrów odpowiada za wyłączenie/załączenie się pompy, próg wyłączenia regulatora, czas odłączenia pompy itp itd. Nie ma to żadnego wpływu na to, jak pali się w kotle.

Najważniejsze parametry regulacyjne:
 

  • moc, obroty dmuchawy (Ob)
Należy ustawić moc najbardziej optymalną dla wielkości kotła i kaloryczności paliwa. Im większa kaloryczność tym moc będzie mniejsza. Zaleca się aby rozpocząć proces regulacji od minimalnej mocy i ewentualnie zwiększać aż do poziomu, który zapewni osiągnięcie temperatury zadanej. Zbyt duża moc w stosunku do wymaganej powoduje, że więcej ciepła ulatuje do komina.
 
  • czas przedmuchu  (CP)
Ta funkcja wykorzystywana jest przez sterownik tylko i wyłącznie w stanie nadzoru czyli powyżej temperatury zadanej. Im większy czas przedmuchu tym na dłuższy czas załączy się wentylator by podsycić żar. Funkcja ta współgra bezpośrednio z niżej opisaną funkcją "czas pomiędzy przedmuchami"
 
  • czas pomiędzy przedmuchami (PP)
Inaczej można nazwać tą funkcję czas przerwy pracy dmuchawy pomiędzy przedmuchami. Im większy czas tym rzadziej będzie włączać się dmuchawa a co za tym idzie rzadziej będzie podsycany żar.
  • temperatura spowalniania obrotów  (tO)
Funkcja ta odpowiada za próg temperaturowy od którego rozpoczyna się proces spowalniania obrotów dmuchawy podczas dochodzenia temperatury do zadanej na sterowniku. Przykładowo jeśli ustawimy funkcję t0 na 5 to będzie to oznaczać, że 5 stopni przed temperaturą zadaną dmuchawa zacznie spowalniać swoje obroty od ustawionych za pomocą funkcji (Ob) aż do 30% czyli do minimalnych możliwych do ustawienia. Im mniejszy kocioł tym zaleca się aby wartość ta była większa. Im większy kocioł  - mniejsza.

PRZEDMUCHY

Fabryczna nastawa to CZAS PRZEDMUCHU = 10 sekund. CZAS POMIĘDZY PRZEDMUCHAMI = 3 minuty. Im częstsze będą przedmuchy lub im większy będzie czas przedmuchu tym temperatura może bardziej wzrastać ponad temperaturę zadaną. Należy tak dobrać czasy aby temperatura była jak najbardziej zbliżona do zadanej (tolerancja na plus = ok 3-4 stopnie) Przedmuchy jednak są po to aby nie doprowadzić do zjawiska tzw. "kichania" - mini wybuchów w palenisku, które mogą wystąpić podczas palenia miałem z dużą zawartością siarki. Zjawisko to ma miejsce wtedy, jeśli przedmuchy ustawimy na zbyt rzadkie lub jeśli wyłączymy je w ogóle. Wtedy w stanie nadzoru dmuchawa nie będzie pracować lub będzie pracować bardzo rzadko lub włączać się będzie na bardzo krótki okres czasu. W momencie dużych pauz wydobywa się bardzo dużo gazów z miału. Po długiej przerwie, gdy dmuchawa podsyci żar i pojawi się płomień następuje samozapłon gazów w efekcie czego słyszymy mini wybuchy w palenisku.

Paląc drewnem lub węglem przedmuchy można bardzo ograniczyć. Gdy palimy jednak miałem zaleca się ustawić przedmuchy na dość częste ale nie za duże by temperatura zbyt mocno nie wzrastała powyżej zadaną. Czasami może okazać się to niemożliwe w przypadku stosowania miału bardzo niskiej jakości z dużą zawartością związków siarki. Ustawienie przedmuchów na bardzo częste to w tym przypadku raczej leczenie objawów złej jakości paliwa a nie przyczyny. Aby pozbyć się efektu wybuchów przedmuchy należy ustawić na częste co z kolei może mieć wpływ na wzrost temp. powyżej zadaną.

Reklama produktu: "ELEKTRONICZNA ZAWLECZKA" Zastąp pękające zawleczki z swoim podajniku !!

Wybierz:

  • WYSYŁKI TOWARÓW



    Sprawdź informacje o sposobie realizacji składanych u nas zamówień. Dokonując zakupów rozważ możliwość skorzystania z bezpłatnej wysyłki. WIĘCEJ
  • NOWOŚCI



    Bądź na bieżąco z nowościami jakie regularnie wprowadzamy do sprzedaży. Sprawdź co już się pojawiło a co obecnie czeka na premierę.  WIĘCEJ
  • CIEKAWE PROMOCJE



    Zapraszamy do działu PROMOCJE. Znajdziesz tutaj ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. WIĘCEJ
  • RZETELNA FIRMA


  • KORZYŚCI ZE STAŁEJ WSPÓŁPRACY



    Prowadzisz działalność gospodarczą? Zajmujesz się produkcją kotłów? Jesteś instalatorem lub prowadzisz sklep/hurtownię z artykułami branży grzewczej? Zapraszamy do współpracy. Zarejestruj się, korzystaj ze specjalnej strefy hurtowej. Zapoznaj się z naszymi cenami i ciekawymi propozycjami jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Rejestracja zajmie kilka minut.  WIĘCEJ

Serwis



Jeśli masz problem z naszym urządzeniem, niezależnie od tego czy jest to sterownik, podajnik czy kocioł zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w tym dziale.

więcej

  • Profesionalna i kompleksowa obsługa
  • Banner dbamy..
sunnyleonesexvideo
© KOM-STER 2012
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio