Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czech English French German Hungarian Polish Romanian Russian
 e-mail: biuro@kom-ster.pl tel.  (62) 594 32 96 Mobile: 0 604 933 960

Kompleksowa oferta dla firm oraz klientów indywidualnych
Wszystko do kotłów c.o. w jednym miejscu HURT-DETAL


 

 1. Przed rozpoczęciem rozpalania, po zasypaniu zbiornika opałem, należy włączyć podawanie ręczne (funkcja w mikroprocesorowym regulatorze) w celu dostarczenia opału do głowicy palnika na odpowiednią wysokość.
 2. Następnie należy położyć podpałkę lub tradycyjnie drewno i papier, podpalić i włączać delikatnie dmuchawę celem podsycenia żaru.
 3. Następnie kładziemy na palącą się podpałke troszkę groszku aby nie zadusić płomienia.
 4. Odczekać do momentu uzyskania żaru w palniku. W miarę potrzeb podajemy świeżą porcję groszku włączając ręcznie podajnik. Włączamy też i wyłączamy w zależności od potrzeb dmuchawę, pamiętając że wentylator cały czas włączony może spowodować zgaśnięcie.
 5. Włączając i wyłaczając podajnik i dmuchawę czekamy aż temperatura urośnie do ok 40 stopni i przełączamy sterownik w tryb automatyczny.
 6. Ustawiamy parametry sterownika w cyklu automatycznym; czas podawania paliwa, przerwy między podaniami w cyklu rozruchowym i roboczym, wg instrukcji sterowania mikroprocesora oraz temperaturę pracy kotła.
 7. Czas podawania paliwa ustawiamy tak, aby do następnego podania paliwa poprzednia porcja paliwa była prawie spalona i była podtrzymana ciągłość płomienia. Zasada ustawienia podania paliwa jest taka, aby paliwo nie spadło z palnika i nie cofał się ogień do żmijki.
 8. W czasie rozpalania nie można dopuścić do spadania paliwa z palnika i zasypania komory popielnikowej kotła, co może spowodować zgaszenie ognia lub jego szybkie spalanie i gwałtowny wzrost temperatury kotła.
 9. Należy również właściwie dobrać ilość potrzebnego do spalania powietrza poprzez ustawienie pracy wentylatora. Nadmierna ilość powietrza lub jego niedobór może powodować przygasanie płomienia w palniku i trudność w osiąganiu żądanej temperatury. Wentylator ustawić tak, aby płomień był ciągły i wypełniał równomiernie powierzchnie głowicy retorty.
 10. Okresowo kontrolujemy parametry ustawienia podajnika i palnika oraz proces spalania w palenisku kotła. W celu obserwacji płomienia należy minimalnie otworzyć (uchylić) drzwi paleniska. Obserwacji należy dokonywać przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.
Jeśli chodzi o sam sterownik, zasada i poruszanie się po menu podczas rozpalania zostały opisane w instrukcji obsługi na str. 14 (sterownik TIGRA)
 

Reklama produktu: "ELEKTRONICZNA ZAWLECZKA" Zastąp pękające zawleczki z swoim podajniku !!

 • WYSYŁKI TOWARÓW  Sprawdź informacje o sposobie realizacji składanych u nas zamówień. Dokonując zakupów rozważ możliwość skorzystania z bezpłatnej wysyłki. WIĘCEJ
 • NOWOŚCI  Bądź na bieżąco z nowościami jakie regularnie wprowadzamy do sprzedaży. Sprawdź co już się pojawiło a co obecnie czeka na premierę.  WIĘCEJ
 • CIEKAWE PROMOCJE  Zapraszamy do działu PROMOCJE. Znajdziesz tutaj ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. WIĘCEJ
 • RZETELNA FIRMA


 • KORZYŚCI ZE STAŁEJ WSPÓŁPRACY  Prowadzisz działalność gospodarczą? Zajmujesz się produkcją kotłów? Jesteś instalatorem lub prowadzisz sklep/hurtownię z artykułami branży grzewczej? Zapraszamy do współpracy. Zarejestruj się, korzystaj ze specjalnej strefy hurtowej. Zapoznaj się z naszymi cenami i ciekawymi propozycjami jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Rejestracja zajmie kilka minut.  WIĘCEJ

SerwisJeśli masz problem z naszym urządzeniem, niezależnie od tego czy jest to sterownik, podajnik czy kocioł zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w tym dziale.

więcej

Wsparcie techniczneZnajdziesz tutaj informacje dotyczące ustawień sterowników, optymalizacji procesu palenia oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

więcej

 • Profesionalna i kompleksowa obsługa
 • Banner dbamy..
© KOM-STER 2012
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio